Nasza Oferta

Zapraszamy do Styrczy, polskiej wsi w Mołdawskiej krainie. Znajdziecie tu gospodarstwo rolne oferujące usługi agroturystyczne, a z miejscem na nocleg – nawet dla większych zorganizowanych grup, po uprzednim zapowiedzeniu się, nie powinno być większego problemu. Do Waszej dyspozycji jest duży drewniany 4 pokojowy (12 osobowy) domek nad okolicznym stawem – gdzie znajduje się pole namiotowe z miejscem na kamping. Ci, którzy w swoją podróż zabierają czworonożnych pupili nie mają co się martwić, bo i w naszej wsi znajdą miejsce by odpocząć od zgiełku codzienności.
Nieznana Wam dotąd Mołdawska kuchnia i często już zapomniane staropolskie potrawy czekają na wszystkich którzy odwiedzą naszą wieś. Poczęstunek który oferujemy to kuchnia tradycyjna, przyrządzona na bazie własnych – naturalnych (ekologicznych) upraw. Zbierane przez nas owoce i warzywa to jakość najwyższej klasy. Smak naszych potraw, jak i świeżo wyciśniętego soku, czy lokalnego wina długo będziecie jeszcze wspominać gdy wrócicie do swoich domów. A dla wszystkich tych, którzy chcieliby poszerzyć swoje umiejętności kulinarne oferujemy niezapomniane warsztaty kuchenne z mołdawskiego jak i naszego lokalnego – staropolskiego jadłospisu. Ufamy, iż przywiezione od nas przepisy wpiszą się na stałe w menu także i Waszej, domowej kuchni.
Miłośnicy wędkarstwa również i w Styrczy znajdą chwilę dla siebie. Przylegający do pola namiotowego staw to nie tylko lokalne kąpielisko, ale i miejsce oferujące możliwość by złowić coś na kolację. To właśnie tu znajduje się pole namiotowe jak i drewniany domek gościnny. Jest tu także wychodek oraz budynek pełniący formę kuchni. Nad brzegiem stawu znajduje się altana dająca schronienie przed letnim słońcem, tu także organizujemy okolicznościowe imprezy. Złowione ryby można przygotować zarówno na grillu jak i w wydzielonym miejscu na ognisko. Jeżeli kochacie kontakt z dziką przyrodą, to niedaleko Styrczy, w odległości zaledwie 30km znajduje się pięknie położone i bardzo czyste jezioro Kosteszty. Z chęcią zabierzemy Was w te, jak i inne miejsca Mołdawii.
Zajmujemy się także organizacją wycieczek turystycznych. Zapraszamy w najciekawsze zakątki Republiki Mołdowy. Bogata przeszłość geologiczna i historyczna pozostawiła na tej ziemi wiele pamiątek jak i miejsc nie skażonych globalizacją. Czekają zatem na Was m. in. monastyry Saharny, Ţîpova, Codrii (Kodry), Tabăra czy Cosauţi i Rudi (Rughi) a także drewniane cerkwie w Larga, Petruşeni czy Tîrnova. Warte odwiedzenia są także malownicze odcinki Dniestru, oraz rezerwaty przyrody jak wąwóz La Castel, czy O Sută de Movile, Pădurea Domnească, Rudi-Arioneşti a także skansen archeologiczno-etnograficzny Trebujeni – Butuceni (Orheiul Vechi). Ciekawym miejscem owianym licznymi legendami jest także O Sută de Movile (sto kopców, sto mogił) gdzie znajduje się blisko 3500 usypanych ręcznie pagórków. Jako że Mołdawia słynie z produkcji wina, polecamy także wycieczki do piwnic winnych Cricova i Mileştii Mici zlokalizowanych w okolicy Mołdawskiej stolicy – Kiszyniowa. Oprócz stolicy w Mołdawii warto zobaczyć także Bielce – drugie co do wielkości miasto, a także Sorokę znaną z świetnie odrestaurowanej dla zwiedzających twierdzy, jak i mieszczącej się tu bogatej cygańskiej dzielnicy.
W Styrczy znajduje się także muzeum etnograficzne naszej wsi, jedyne polskie muzeum w Mołdawii. Przekazywana z pokolenia na pokolenie historia naszych przodków, z ust ich potomków, w rodzinnym domu – muzeum, przez miejscowego kustosza stanie się dla was niezapomnianą lekcją historii. Zatem jeśli chcecie poznać dokładniej historię Polaków w Mołdawii i przenieść się na chwilę do czasów gdy stawiano pierwsze fundamenty we wsi – Styrczański skansen świetnie Wam to umożliwi.
Wizytówką naszej wsi jest także zespół folklorystyczny „Styrczańskie Dzwoneczki” , który w swoim repertuarze prezentuje zarówno polskie jak i mołdawskie tradycyjne tańce ludowe. Występy naszego ensemble organizujemy w Centrum Kultury miasta Goldeni (1km od Styrczy) oraz na polu namiotowym prze stawie w Styrczy.
Zatem w dalekiej i słonecznej Mołdawii czeka na Was nie tylko upragniony odpoczynek na łonie natury, ale i spotkanie z polską i mołdawską kulturą. Tradycją naszych przodków były otwarte serca wobec rodaków, dlatego także i my, zapraszamy Was w swoje skromne progi…
Wszystkich których zainteresowała nasza oferta i zamierzają się wybrać w kierunku Styrczy prosimy o wcześniejszy kontakt. Odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i wątpliwości. Pomoże to w organizacji i odpowiednim doborze miejsca Waszego pobytu.

Przykładowy cennik, 2015rok.

NOCLEGI CENA

10 euro nocleg+ szniadanie

Pole namiotowe (namiot organizatora) 4 $

WYŻYWIENIE CENA

Obiad 6 $
Kolacja 6 $

Pełen pakiet żywnościowy (śniadanie + obiad + kolacja)  $

ZAJĘCIA FAKULTATYWNE CENA
Pozwolenie na łowienie ryb 4 $
Organizacja koncertu „Styrczańskie Dzwoneczki” – występ mniejszej części zespołu (koncert 1h) 50$
Organizacja koncertu „Styrczańskie Dzwoneczki” – występ całego zespołu (koncert 1h) 100$
Wycieczka dwudniowa: rezerwat Suta de Movile (100 mogił) + biwak nad bardzo czystym i malowniczo położonym jeziorem Kosteshty, dodatkowo wizyta w Pădurea Domnească – rezerwacie żubrów sprowadzonych tu z Polski (cena na 1os obejmuje: nocleg w namiocie + ognisko/grill + obiad + kolacja + śniadanie + transporty + przewodnik) 40$

Wycieczka jednodniowa: Kiszyniów – zwiedzanie miasta oraz Narodowego Muzeum Archeologii i Historii Mołdawii jak i Narodowego Muzeum Etnografii i Historii Naturalnej, w drodze powrotnej wizyta w Orheiul Vechi (rezerwacie archeologiczno – przyrodniczym) (cena na 1os obejmuje: transport, wstępy do muzeów, obiad, opiekę przewodnika w Kiszyniowie i rezerwacie Orcheiul Vechi) 40$

Możliwe inne wyjazdy fakultatywne po całej Republice Mołdowy(cena zależy od ilości osób, środka transportu, odległości, czasu pobytu, itd.) ?

* Podane wyżej ceny nie są stałe i mogą ulec nieznacznie zmianie – zgodnie z kursem dolara jak i wzrostem cen usług nie zależnych od organizatora (bilety wstępu, cena paliwa itp.) !

CENNIK

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s